SPOLEČNOST

Stovky Čechů v extázi

Velké překvapení připravil pro stovky Čechů milujících lyžování Mirai se svou kapelou v Alpe Cermis. Byl sice na dovolené, ale i přesto připravil pro návštěvníky nezapomenutelný koncert.

Moderování celé show se ujal Vlasta Korec, který postupně vyhecoval všechny hosty a navodil skvělou atmosféru. Ke koncertu prozradil několik informaci Mirai: “ Tento koncert jsme zahráli z lásky k hudbě. Nebyl jsem tu pracovně, ale chtěl jsem tu být, protože tento rok byl šílenej a moc jsem si přál konečně jet na dovču a zalyžovat si. Když mě požádali z Nev Damy, zda bych tu nezahrál, přišlo mně to jako dobrý nápad”, vyprávěl Mirai.

To, že zahrál pravě na horách je dáno tím, že hory miluje. Již od malinka ho tatínek bral do Alp nebo Dolomit, a proto sem rád jezdí. V poslední době neměl moc času, ale když se vyskytlo v kalendáři pár volných dnů, byl nadšený. A jak se mu zde líbí? „Zdejší střediska ve Val di Fiemme nejsou tak velká, ale o to jsou malebnější s přívětivější a další výhoda  je skvělé jídlo, fantastické typické Italské slunečné počasí i proto Itálii miluji”, dodal opáleny Mirai.

Celá atmosféra koncertu byla fascinující. Kapela hrála nejen svoje pecky, ale i hity našich i zahraničních kapel. Co se při koncertu dělo je nepopsatelné. Mirai dirigoval stovky diváků a ti tančili, zpívali i Miraie na rukou nosili a dá se říci, že všichni s chutí skákali, tančili, jak Mirai pískal.

Ke cti všech účastníku se také musí zmínit, že pro Nadační fond P3tule se vybralo přes 3000 eur. Celý program i charitativní sbírku připravil viceprezident a prezident pro ČR Československého lva Robik Nosek, který vždy pomáhá potřebným.

Kdo letos tento koncert nenavštívil určitě bude litovat, což podtrhují slova jedné z účastnic: „Kdybych tento koncert viděla jen v televizi a nebyla přímo na místě, tak to bych byla asi hodně naštvaná“ a ještě dodala: „Slyšela jsem, že pro příští sezónu se opět chystá více koncertů s nejpopulárnějšími hudebními skupinami, spojených s lyžováním a to si určitě nenechám ujít“.

Foto: archiv Nev Dama