SPOLEČNOST

Ivana Christová: Titul Miss mi pomohl splnit všechny mé sny!

Neuvěřitelných 30 let uplynulo od první korunovace královny krásy. 8. dubna 1989 prezident Miss Miloš Zapletal dekoroval Ivanu Christovou. Na den přesně se většina vítězek soutěže sešla na akci „Setkání Miss po 30 letech“ v pražské restauraci Coloseum. Pořadatelem tohoto výjimečného večera jsou: Agentura Zapletal, Klinika Esthé a Pizza Colosseum. Celým večerem provázel moderátor Jan Rosák, všichni hosté si pochutnali na velkém jubilejním dortu a také zhlédli osudové okamžiky soutěže – a to když Ivana Christová přebírala korunku a Taťána G. Brzobohatá vyhrála Miss World.

Již mnoho let nemá Miloš Zapletal se světem soutěží krásy nic společného. Na setkání se svými někdejšími svěřenkyněmi se však velmi těšil. „Dvanáct let jsem si myslel, že se už nikdy k Miss nevrátím. Že je to pro mne jednou provždy uzavřená kapitola. Ale copak se lze nevracet k „dětem“, které jsme přivedli na svět, a když dospěly, vylétly z hnízda?“ 

Uspořádat první Miss u nás mělo racionální důvod. Miloš Zapletal pracoval jako externí dramaturg tehdy nového Paláce kultury a sportu Vítkovice. Měl na starosti realizaci programů, které halu naplní a zpopularizují. A takovým projektem měla být kromě jiných i Miss. Z této soutěže se stala prestižní společenská událost, na níž se chtěly svým partnerstvím podílet renomované firmy, které Miss financovaly. „Žádný úspěšný projekt nelze dělat „levou zadní“, což se mnozí domnívají. Jedním z důvodů, proč jsme opustili Miss ČR, byly množící se podobné soutěže. Bohužel se vzájemně téměř vyhubily,“ popisuje Miloš Zapletal pád soutěže.

V jeho týmu, který soutěž pořádal více než 20 let, se podařilo vybrat dívky – osobnosti, které uspěly nejen v zahraničních soutěžích, ale mnohé i ve své práci. Mezi ně patří Taťána Gregor Brzobohatá-Kuchařová, Monika Žídková, Ivana Christová, Alena Šeredová, Helena Houdová, Renata Czadernová, Iva Kubelková a mnohé další, využily svého úspěchu a jsou úspěšné i v dalším životě. „Pro mě osobně to v pouhých 18 letech znamenalo vzlet na úplný vrchol a také skvělou startovací pozici pro dlouholetou trvající kariéru, kterou se mi podařilo vytvořit. Jsem ráda, že moji další prací nabyla moje kariéra na přesahu, kterou by, z mého pohledu, měl mít ambici proměnit každý úspěšný člověk, tedy angažovat se i mimo komerční sféru, ve prospěch prostředí, ve kterém žijí,“ říká Taťána Kuchařová, zakladatelka úspěšné nadace „Krása pomoci“, věnující se seniorům.

Na slavnostním večeru se sešly přes dvě desítky vítězek. Ivana Christová, Renáta Gorecká, Andrea Tatarková, Pavlína Baburková, Silvia Lakatošová, Eva Kotulánová, Monika Žídková, Iva Kubelková, Terezie Dobrovolná, Michaela Salačová, Kateřina Průšová, Radka Rosická, Lucie Křížková, Markéta Divišová, Jana Doleželová, Petra Macháčková, Agáta Prachařová, Daniela Frantzová, Taťána Gregor Brzobohatá, Renata Czadernová, Kateřina Sokolová či Aneta Vignerová

Samozřejmě nikdo nezapomene na první novodobou královnu krásy Ivanu Christovou. Byla to právě ona, kdo prošlapala cestičku dalším vítězkám. Svůj titul využila nejen jako úspěšná modelka, která procestovala celý svět, ale i jako realizátorka charitativních aktivit. Kromě toho je maminkou devatenáctileté dcery Daniely, stala se podnikatelkou a již 14 let se věnuje práci se ženami, jejich kráse i osobnímu rozvoji. „Miss se pro mě stala velkou zkušeností k mojí vlastní seberealizaci a vytrvalé práci na sobě. Dala mi odvahu plnit si sny a žít život naplno. Snažím se být aktivní a podporovat ostatní, aby si také věřili. Je to můj život, můj osud a já ho přijala se všemi pozitivy i negativy. Vždyť to k životu patří. S titulem Miss se žije tak, jak jsem si to sama vytvořila. Samotný titul, bez snahy a práce na sobě, nemusí tolik znamenat,“ říká.

Setkání se uskutečnilo v pražské Pizzerii Coloseum a bylo vidět, že si všichni zúčastnění i po tolika letech měli o čem povídat. Kromě korunovaných krásek přišli i někteří porotci, účinkující a členové realizačního týmu Miss ČR, například Lucie Bílá, Liběna Rochová, Jan Rosák, Miloš Zapletal, který Misskám věnoval své knihy, Jiří Adamec, Ladislav Špaček a další. Krásného večírku se zúčastnil i expert na ženskou krásu a stálý porotce, docent Jan Měšťák z kliniky estetické medicíny Esthé se svými kolegy. „Účast v porotě Miss ČR hrála bezesporu nevýznamnější roli pro kliniku Esthé v celé její historii, protože nepřímo oslovovala pravidelnou účastí lékaře kliniky naší nejširší veřejnost. A tím položila základ pro její úspěšnou i podnikatelskou činnost v budoucnosti,“ říká.

Foto: archiv Miloše Zapletala

« 2 z 6 »

Setkání Miss po 30 letech

1989     Ivana Christová  Miss Československo 1989, Miss Maja International 1989

První novodobá Miss, ještě v době totality. Po vítězství v soutěži Miss pracovala jako modelka v prestižních modelingových agenturách po celém světě. Později  moderovala i zpívala, natočila 2 alba.  Zahrála si v několika filmech. Od začátku své kariéry až do dnes se věnuje charitě. Posledních 14 let se věnuje práci se ženami nejen jejich péči o zevnějšek, ale hlavně rozvoji osobnosti. Má dceru Danielu, která ji bude na Setkání Miss doprovázet.

1990     Renata Gorecká Miss Československo 1989

Vystudovala Vysokou ekonomickou v Krakově, v letech 2004-2008 byla ředitelkou Českého centra ve Varšavě. V letech 2008- 2018 žila ve Švýcarsku.  Nyní žije opět v Polsku, je spolumajitelkou 4*hotelového komplexu v lázeňském městě Szczawnica. Je vdaná, má tři děti ve věku 20,10 a 7 let.

1991      Andrea Tatarková –  I. Vicemiss  Československo 91

Po soutěži MISS ČSFR 1991 se několik let věnovala aktivně modelingu , hlavně v Paříži a v Miláne. Později pracovala jako programová hlasatelka ve Slovenské televizi, spolupracovala na výrobě různých dětských programů. Zároveň podnikala v oblasti módy, otevřela vlastní obchody s italským oblečením. Také pracovala jako PR ředitelka Kliniky estetické medicíny. V současnosti je redaktorkou TV Markíza, podílí se na výrobě pořadu Smotánka. Má dva syny 13 a 14 let.

1992    Pavlína Baburková Miss Československo  a Vicemiss Europe 1992

1993     Silvia Lakatošová Miss  České a Slovenské republiky1993, Top 10 na Miss Universe 1994

1994     Eva Kotulánová Miss ČR 1994

Je spolumajitelkou společnosti Tree Houses, která staví domy v korunách stromů. Je vdaná za Milana Maděryče, se kterým má 18 letou dceru Julii. Momentálně žije s rodinou v Praze.

1995      Monika Žídková Miss ČR 95 a Miss Europe 95

1996      Iva Kubelková I. Vicemiss 1996

Aktivně se věnuje moderování společenských akcí, moderuje také na tv Prima pořad Jak se staví sen, který pomáhá lidem s těžkým osudem plnit jejich sen o bydlení v důstojných podmínkách.  Současně hraje hlavní ženskou roli v muzikálu Trhák.  Již několik let je tváří velkých českých firem jako např. Dermacol, nebo Astratex. Aktuálně připravuje své debutové album, jehož producentem je Michal Pavlíček, který složil hudbu. Iva písně otextovala a nazpívala.

1997      Terezie Dobrovolná Miss ČR 1997

V červenci 2017 porodila třetí dceru Rozálii Annu.  Miluje děti a mateřství ji naplňuje.  Ve volném čase se věnuje freeridingu, surfuje, cvičí pilates a různé druhy jógy, ráda chodí po horách. Bere hodiny klavíru a zpěvu a  po letech se vrátila ke hře na kytaru. Je  čestnou patronkou Ligy kojeni a snaží se pomáhat s osvětou a podporou kojeni u nás.  Zajímá se o  tématiku matek samoživitelek. V současné době připravuje svůj první kalendář, jehož prodejem bych ráda přispěla právě na výše uvedené. Její velkou zálibou je interiérový design, kterému by  se ráda věnovala komerčně, jen co jí to dovolí  mateřské povinnosti.

2000        Michaela Salačová Miss ČR 2000, Miss Fotogenic na Miss World 2000

Věnuje se realizaci koncertu, které pravidelně pořádá s manželem. Před třemi lety založil svůj  lifestylovy blog –  magazín Cool Brno Blog.  Spolu s kolegou založila charitativní spolek We Love to Help, který pomáhá lidem a organizacím, které se ocitly ve složité zdravotní, sociální či finanční situaci. Má dva malé syny.

2002         Kateřina Průšová Miss ČR 2002

Je zakladatelkou a ředitelkou dětské talentové soutěže Sluníčko Roku www.slunicko-roku.cz, 10 let se věnuje produkci v agentuře Reas agency .

                   Radka Kocurová  II. Vicemiss 2002 

Po vítězství v soutěži Miss moderovala 8 let pro televizi Nova předpověď počasí.  Později působila v pořadu  Sama doma v České televizi jako záskok za svou kamarádku Lucku Krizkovou.  Již třetím rokem je součásti Eurovision Song contest, vyhlašuje v přímém přenosu výsledky české poroty. Externě  spolupracuje s Českou televizi např. v pořadu Polopatě, kde peče různé dobroty. Ráda jezdí na koni, stepuje, je vášnivá cukrářka a kuchařka. Je patronkou nadačního fondu Pramen pomoci. Je vdaná, používá jméno Rosická a má syna Tomáška.

2003       Lucie Váchová Miss 2003

         Je 10 let vdaná, používá příjmení Křížková. Má dvě děti (David 6, Lola 2). Živí se jako moderátorka, v České televizi moderuje pátým rokem pořad Sama doma.

                 Markéta Divišová – II. Vicemiss 2003

Má dvě dcery (Natálku 8 let, Sáru 2 roky), kterým se plně věnuje. Vedle péče o své holčičky se stará o  propagaci kadeřnického salonu její maminky  (HairWeAre Lenka Divišová), jehož je tváří.  V těchto dnech připravuje pro salon focení a natáčení reklamního spotu.

Dále spravuje Facebook a Instagram hudební televize Retro Music TV, to však považuje spíše za zábavu. Vystudovala malování a propagační grafiku a na popud dcery Natálky, vytváří kreslenou postavu pro děti. Více k tomu zatím prozradit nesmí. Co se modelingu týče, stále natáčí televizní reklamy a jezdí pracovně do zahraničí. Žije s rodinou v Praze.

2004        Jana  Doleželová Miss ČR 2004

Pátým rokem působí v managementu Lékáren Agel  a taktéž pátým rokem pracuje v investiční společnosti Jet Investment na pozici director – investor relations. Je zastupitelkou ve městě Říčany za hnutí Klidné město a příležitostně moderuje. Pečuje o 21 měsíční dceru.

2005      Petra Macháčková I. Vicemiss 2005

Má dvě dcery, pracuje jako tisková mluvčí Nemocnice Hořovice, je vdaná 10 let a žije s manželem kousek od Berouna.

                Agáta Hanychová  II. Vicemiss 2005

Je vdaná, vychovává 2 děti a v současnosti nově moderuje nový pořad TV Prima „ Máma nad věcí“

                 Daniela Franzová III. Vicemiss 2005

Má dvě děti – Bereniku skoro 9let a Ellu 5let. Žije s rodinou v Praze. Kromě zaměstnání pořádá malou modelingovou soutěž ve Slaném, letos chystá již 9. ročník. Občas fotí. Modelingu se už nevěnuje.

2006       Taťána Kuchařová, Miss ČR  a Miss World 2006

Vedle úspěšné mezinárodní kariéry v komerčním businessu, se přes 12 let věnuje podpoře sociální oblasti a mentoringu. Je jedna z mála mezinárodně působících osobností, která se zaměřila na podporu seniorů. Tímto zaměřením je fenoménem své doby a mladé generace a i díky tomu, byla v roce 2012 označena organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE), za mezinárodního lídra mladé generace.

V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku Forbes “30 pod 30”, jako jedna z nejúspěšnějších mladých osobností naší země. Natočily se o ní dokumenty Gen-Elita národa Fera Feniče nebo Top momenty Pavla Zuny

V roce 2008 založila nadaci Krása pomoci. Její nadace podporuje 11 let seniory v ČR, konkrétně financuje stabilně od svého založení 13 projektů moderních sociálních služeb po celé ČR, které umožňují seniorům žít důstojně v domácím prostředí.

Za dobu existence nadace, podpořila Krása pomoci domácí sociální služby pro seniory částkou přesahující 33 mil. Kč.

2006   Renáta Czadernová II. Vicemiss 2006

Po soutěži Miss začala v podstatě ihned pracovat v médiích, necelý rok byla na Primě a už dvanáctým rokem, tedy od roku 2007, je moderátorkou zpráv na TV Nova. S partnerem má dvouletou Adélku a další dítě je na cestě, je v 5. měsíci těhotenství.

2007      Kateřina Sokolová Miss ČR 2007

Po vítězství v Miss vystudovala Vysokou školu obchodní obor Management cestovního ruchu a získala titul Ing. Posledních 7 let ji exkluzivně zastupuje prestižní modelingová agentura Elite model management a věnuje se modelingu po celém světě. Před třemi lety, na základě vlastní rodinné zkušenosti, společně se svým otcem založila nadační fond AutTalk (www.auttalk.cz), který je zaměřen na podporu rodin pečujících o autisty. Momentálně jí nejvíce času zabírají aktivity spojené s chodem nadačního fondu, má také pravidelnou rubriku v módním magazínu Elle, kam píše své tipy a postřehy ze života.

2009     Aneta Vignerová,  Miss ČR  2009